Apie mus

Example Of About Us Page

Istorija

XV – XVIII a. tūkstančiai škotų, ieškodami laimės, emigravo į Šiaurės ir Vidurio Rytų Europą. Jie apsistojo Švedijoje, Prūsijoje, Lenkijoje.

Nuo 1630 metų škotai apsigyveno Kėdainiuose. Čia jie tapo svarbiais miesto ekonominio gyvenimo dalyviais, miesto magistrato ir evangelikų reformatų bendruomenės nariais. Istoriniai šaltiniai byloja, kad nuo škotų atvykimo į Kėdainius 1630 metais iki jų bendruomenės sunykimo 1750 metais, mieste gyveno apie 130 škotų giminių atstovai.

Pastatas Kėdainiuose, kuriame įsikūrė viešbutis nuo XVIII a. pradžios iki XVIII a. vidurio priklausė Kėdainių magistrato vaito teismo nariui, suolininkui škotui Jokūbui Grėjui (Jacob Gray).

1727 ir 1730 metais Jokūbas Grėjus su kitais Kėdainių miestiečiais škotais vyko į Angliją rinkti lėšų nuskurdusiems Kėdainių škotams.

1731m. Jokūbas Grėjus kartu su dar aštuoniais Kėdainių magistrato nariais škotais įkūrė Societatis Commerciorum – Komercijos draugiją. 1735 m. jis nuomojo vieną iš Kėdainių evangelikų reformatų bažnyčios krautuvių, o 1739 m. Kėdainių miesto inventoriaus sąraše, Didžiojoje gatvėje, yra paminėti du jo valdyti mūriniai namai. Be to, Jokūbas Grėjus ir toliau buvo aktyvus miesto bendruomenės narys, nes 1741 m. paminėtas kaip vienas iš Kėdainių magistrato burmistrų. Tai buvo paskutinis Jokūbo Grėjaus paminėjimas rašytiniuose šaltiniuose. 1765 m. šis pastatas jau priklausė Kėdainių burmistrui J.Valentinovičiui, tačiau miesto inventoriaus sąraše dar tebebuvo, vadinamas Grėjaus mūriniu namu – kamienica grejowska.

2006 metais lapkričio 24 dieną duris atvėrė Viešbutis – restoranas “Grėjaus namas”.

Grėjaus namas

Kėdainių senamiesčio širdyje įsikūrusi universali ir kompaktiška kulinarinių potyrių, pramogų ir poilsio erdvė „Grėjaus namas“. Beveik prieš du dešimtmečius įsikūręs kaip viešbutis ir restoranas  „Grėjaus namas“ per savo augimo laiką tapo unikaliu ir neginčijamu traukos centru pagrindinėje miesto gatvėje bei suformavo savo tradicijas miestelėnams ir turistams, skubantiems ir pramogaujantiems, verslo ir meno žmonėms, jauniems profesionalams ir brandiems senjorams.  Istorinį škotų palikimą saugantis restoranas moderniai įsilieja į šiuolaikinį miestelėnų gyvenimą kaip susitikimų, koncertų, poilsio, atsipalaidavimo, šokių pamokų ir sporto fanų susitikimų , konferencijų, pobūvių, malonių pusryčių ir dalykiškų pietų ir degustacijų vieta.

Jauki atmosfera, svetingumas, patirtis ir atkaklumas siekiant suprasti klientus  – mūsų komandos vertybės.  

Mokėjimas apgaubti kiekvieną užsukusį asmeninių dėmesiu   –  mūsų stiprybė.

Kėdainiai

Kėdainiai – vienas iš septynių Lietuvos miestų, turinčių unikalų istorijos ir urbanistikos paminklą – senamiestį. Miesto istorija datuojama nuo 1372 m., kai Kėdainių vardas pirmą kartą paminėtas Hermano Vartbergės “Livonijos kronikose”. 

Kėdainių senamiestis yra išlaikęs savitą XVII – XVIII a. vaizdą. Šis senamiestis dar valdant didikams Radvilams, buvo statomas Europos miestų pavyzdžiu. Senamiesčio pastatuose atsispindi įvairių epochų, čia gyvenusių tautų tradicijos. Tarp kurių, žydai, vokiečiai, rusėnai ir škotai, kurių viename pastate įsikūręs ir viešbutis “Grėjaus namas”. Nuo XVIII šiame name gyvenusio Kėdainių burmistrio škoto Jokūbo Grėjaus ir kilo viešbučio pavadinimas – Grėjaus namas.

10 priežasčių, kodėl verta aplankyti Kėdainius:

  1. Senamiestis – vienas iš 7 Lietuvoje.
  2. Evangelikų reformatų bažnyčia (1631-1653)
  3. Lietuvos geografinis vidurys
  4. Literatūros Nobelio premijos laureato Č. Milošo gimtinė Šeteniuose
  5. Miesto rotušė – viena iš trijų išlikusių Lietuvoje.
  6. Keturios turgaus aikštės 
  7. Minaretas – vienintelis tokio tipo statinys Lietuvoje pastatytas 1880 m. generolo E. Totlebeno.
  8. Paberžė – Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnytėlė
  9. Skinderiškių dendrologinis parkas – jauniausias ir vienas didžiausių parkų, pagal dendrologinę vertę prilygstantis botanikos sodams.
  10. Mikalojaus Daukšos ąžuolas
 
Restoranas
Viešbutis
Konferencijų centras
Pirčių kompleksas